• Slide prodejna

Máme stále OTEVŘENO na základě výjimky z omezení

Víte že...

Brýle jsou nejméně invazivní a přitom nejpřesnější možnost korekce zraku?

Brýlemi lze upravit vidění do nejmenších detailů, na různé vzdálenosti a dokonce i v případě slabého osvětlení. Pouze brýlemi lze řešit korekci hloubkového vidění. Brýlová skla se dají kdykoliv vyměnit. Na rozdíl od laserových operací zůstává oko při používání brýlí nepoškozené, nehrozí ani riziko zánětů jako v případě neuváženého používání kontaktních čoček.


Mezi lidmi a také na internetu koluje celá řada mýtů a pověr, které se týkají zraku a používání brýlí?

Oční vady (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus) především nejsou nemoci a nedají se léčit jako choroby. Jsou způsobeny velikostí a tvarem oka, které je odlišné od ideální velikosti a proto oko nesprávně zobrazuje. Žádné cvičení, nenošení brýlí nebo záměrné snižování dioptrických hodnot nevede k tomu, že by se velikost oka změnila. Výsledkem je pouze nedobré vidění a zbytečné astenopické obtíže.


Pro nejlepší výběr brýlových skel je potřebné provést důkladnou analýzu vidění a zrakových potřeb?

V současné době existuje velmi široká nabídka brýlových čoček. Kromě estetiky, jako je ztenčení a zploštění čoček při vyšších dioptriích, lze řešit co nejlepší optické zobrazení pro převažující požadavky vidění (např. v autě, kanceláři, v dílně, při sportu atd.). Brýlové čočky dnes nabízí řadu povrchových vrstev, které chrání oči proti UV záření, agresivnímu světlu zářivek a LED zdrojů a zlepšují další užitné vlastnosti (snadné čištění, odolnost proti poškrábání). Pokud přesně známe vaše dioptrické údaje a vaše specifické požadavky a potřeby vidění, můžeme snadno najít řešení, se kterým budete spokojeni.


Dírkované brýle vám zrak skutečně nezlepší?

Brýle s černými neprůhlednými zorníky s malými dírkami se vždy po nějaké době objevují nejčastěji v internetových nabídkách jako kouzelné řešení očních vad, dokonce nabízející snižování dioptrií. Princip dírkové clony, která zastíněním periferních paprsků způsobí lepší zaostření malé oblasti, je znám už několik století. Pohled přes takovéto dírky vám samozřejmě nijak dioptrie nesníží, naopak vám zastíní periferní vidění, zhorší prostorovou orientaci, takže pro praktické použití jsou nepoužitelné.